Wiadomości Urzędu Gminy Kłaj

W jedności siła!
Hasło dziś dla wielu zapomniane...

Przejście na emeryturę księdza proboszcza Stanisława Maroszka jest równocześnie związane z jego jubileuszem 40 lat posługi kapłańskiej. Po uroczystej Mszy Świętej, która odbyła się w ostatnią niedzielę czerwca w 2022 roku, przedstawiciele parafian oraz służby liturgicznej złożyli podziękowanie za 21 lat pracy naszej wspólnocie.

Ksiądz proboszcz podczas pobytu w Brzeziu zaangażował się między innymi w odnowienie naszego kościoła parafialnego oraz jego otoczenia. W trakcie pełnienia przez niego funkcji Proboszcza, nasza świątynia wypiękniała a wiele elementów wystroju nabrało pierwotnego blasku.

Pomimo przejścia na emeryturę, dawny gospodarz pozostanie z nami i obiecał służyć pomocą duszpasterską. Szanownemu Jubilatowi życzymy dalszej radości w pełnieniu posługi kapłańskiej, obfitości Łask Bożych i błogosławieństwa na każdy dzień życia. Szczęść Boże.


Dnia 5 lipca 2022 roku Ksiądz Proboszcz Stanisław Maroszek przekazał administrowanie parafią Księdzu Piotrowi Grzesikowi. Nasz nowy Proboszcz przybył do nas z krakowskiej parafii pod wezwaniem Świętej Kingi.

JSN Dome is designed by JoomlaShine.com